A bérlő jogosult a társasház-díjak meghatározására

A társasházban található ingatlanegység bérlője mindig jogosult a tulajdonos által kért társasház-díjak meghatározására

A bérlő jogosult a társasház-díjak meghatározására

Spese

Összehasonlítva a bérlő által fizetett hozzájárulási kötelezettségek egy bútorozott ingatlanegység, különbség van a bejárati ajtó javítása miatt, ami az ingatlan használata és a letiltott televízió cseréje miatt öregkor? Hacsak a tulajdonos-bérlői megállapodás nem határozza meg az összes költséget (amely többek között kétes legitimitást mutat), a választ a kérdésre pozitívnak tartjuk magunkat. Az oka az beavatkozás jellege és ennek következtében a kapcsolódó költségek típusát. az rendkívüli karbantartássőt, az ingatlan funkcionális állapotának megőrzésével és ezáltal annak integritásával kapcsolatban, az a teher, amely mindig a tulajdonoshoz tartozik, aki kihasználja ezt az intervenciót az eszköz tulajdonosaként. az rendes karbantartás, ami ugyanezen áru használatának következtében szükségessé válik, a bérlő feladata, aki a használatával hozzájárult ahhoz, hogy a beavatkozás szükséges legyen. Ezután a társasház területén az Art. 9, első és második bekezdés, l. n. 392/78: A takarítás, a lift, a vízellátás, a villamos energia, a fűtés és a légkondicionálás költségeit a bérlő viseli, hacsak másként nem állapodnak meg. a mosdókagylók és a szekrények tisztítása, valamint más közös szolgáltatások nyújtása. A concierge-szolgáltatás díját a bérlő 90% -kal terheli, kivéve, ha a felek alacsonyabb mértékű megállapodást kötöttek. elhelyez ex lege a bérlő által viselt költségeket, ez azt jelenti, hogy ha az összegeket társasházaként kérik, indokolja az ilyen kérelmet. Ellenkező esetben a karmester képes vitatja a közös kéréseket.

Spese condominiali

Egyben olvas a Bari Bíróság ítélete hogy a bérlő felelőssége csak a művészetben említett díjak. 9 1978. július 27-i törvény, n.392 és a kis karbantartás egyetlen javítása. A Polgári Törvénykönyv 1576. és 1608. cikke szerint elengedhetetlen, hogy a lízingbeadó jelezze és igazolja, hogy milyen mértékben fizették meg a kártérítést igénylő összegeket a társasháznak. Ezekre a terhekre a bérbeadó nem tekinthető teljesítőnek, ha csak a meg nem határozott társasház-részlet kifizetésének banki másolatát állítja elő, amelyből nem derül ki, hogy a társasházi díjak mely részletekben utalnak, és különösen, ha a kiadásokra utalnak a tulajdonos vagy a bérlő rovására (Trib. Bari 2012. június 13. n. 1882 Giurisprudenzabarese.it 2013-ban). A szabályt szabályozó joga van a dokumentáció megismerésére a kérelmek alapja az ugyanazon művészet harmadik bekezdése. 9, amely a következőképpen szól: A fizetést a kéréstől számított két hónapon belül kell megfizetni. A kifizetés megkezdése előtt a bérlőnek joga van az előző bekezdésekben említett kiadások konkrét jelzésének megszerzéséhez az elosztási kritériumok említésével. A bérlőnek joga van a költségek alátámasztó dokumentumait is megvizsgálni.
hsz. Alessandro Gallucci



Videó: